Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

    Шенжен Penghui технологија CO., LTD.

Шенжен Penghui технологија CO., LTD.

Шенжен penghui технологија CO., LTD е производител кој е сконцентриран на истражување, развој, производство, продажба и сервис на Shenli серија производи повлекува мотор, висока прецизност планетарен редуктор. Во моментов, компанијата ужива напредни опремата за производство, тестирање на опрема и софистицирана технологија на производство и процес; поседува моќен тим концентрира на истражување и развој на производот; сопственик на дизајнерскиот тим составен од елита дизајнер и го развојот на индустриски бутици на кинескиот народ како свој должност и посветува на создавање на високо-крајот повлекува моторни дома и во странство врз основа на кинески занаетчија дух.

ВЕСТИ

When the sun gear rotates under the drive of a servo motor, the engagement with the planet gears causes the planet gears to rotate. At the same time, because the planet gears have another side to engage with the ring-shaped inner ring gear on the inner wall of the planetary reducer housing. Fina...
Planetary reducer has the characteristics of small volume, light weight, high carrying capacity, long service life, stable operation, low noise, large output torque, high speed ratio, high efficiency and safe performance. It has the characteristics of power splitting and multi-tooth meshing. Pla...